Nie zniechęcać się i pracować dalej

Dla nowicjuszki tworzenie strony internetowej  nie jest łatwe. Można szybko dojść do ściany i to nie bedzie fejsbukowy wall. Jak się okazuje w takiej zniechęcającej chwili może pomóc książka. Właściwy cytat, gdy walczę z SSL.

Janina Horwitzówna, babka autorki książki   a prelekcje Adama Mahrburga, historyka filozofii na Uniwersytecie Latajacym..

 Początek był niefortunny. Pojawiła się na zajęciach w środku roku akademickiego, dopiero na czternastym wykładzie. Nie miała żadnego przygotowania, dlatego tylko pilnie robiła notatki i starała się, bez większego skutku, zrozumieć, co mówi profesor. Po miesiącu takiej nauki wypadał „repetycja”. Należało opowiedzieć, na czym polega system filozoficzny Hume’a i Descartes’a. Chaotyczne notatki nie na wiele się przydały. Okazało się, że Janina nie ma pojęcia o temacie. Okropnie upokorzona wobec reszty słuchaczy, dopadła Mahrburga gdzieś na boku i spytała, czy wobec tego, że nie chodziła na wykłady od początku, jej dalsze studia mają sens. Odpowiedział, że nauka jest obszarem bez granic, bez początku i bez końca. Można zaczynać drogę w tym miejscu, w którym się znalazło, i przezwyciężając trudności, iść przed siebie. Radził nie zniechęcać się i pracować dalej.”

„W ogrodzie pamięci” Joanna Olczak-Ronikier