O mnie

Danuta Radomska-Filipek
Danuta Radomska-Filipek

Pamiętasz ten dreszczyk emocji, gdy spotykało Cię coś niezwykłego? Kiedy wchodziłaś w nieznane?  Pewno część życiowej drogi jest już za Tobą, a Ty zastanawiasz się którędy powinnaś pójść? Może żałujesz tamtej nie wybranej drogi.

Kiedy  kobieta ma 80 lat, nie troszczy się o patrzenie w lustro. Po prostu zakłada liliowy kapelusz i wychodzi z domu, żeby czerpać radość i przyjemność ze świata.

Tylko po co czekać do osiemdziesiątki? Szczęśliwa grupa szczęśliwych kobiet może nieść niesamowite wsparcie dla siebie nawzajem.

Jako bardzo dobra uczennica bez problemu dostałam się na uczelnię techniczną, ale nie na anglistykę, która była wówczas poza moim zasięgiem.  Zrealizowałam swoje  marzenie, dopiero gdy dzieci opuściły dom.  Nauczycielką angielskiego chciałam być od zawsze i to był mój żywioł. Nie narzekałam na nudę i niskie zarobki, ponieważ z wielką przyjemnością tworzyłam  unijne projekty. Pozwoliło mi to podróżować i poznać wiele ciekawych osób. Uczyło też współpracy w grupie,  promocji i korzystania z najnowszej technologii. Korzystali także na tym moi uczniowie, którzy za darmo podróżowali za granicę i przeżywali przygody swego życia.

Oprócz pracy jednym z  moich hobby jest  literatura, a dokładniej  bajka dla dzieci, która  przewija się przez całe moje życie i dodaje mu szczypty magii. Nie namawiam nikogo do polubienia  “Alicji …“, ale mogę pokazać,  co naprawdę dzieje się po drugiej stronie lustra.

Często słyszałam opinię, że potrafię ciekawie pisać. Obecnie kończę karierę w edukacji, ale chciałabym podtrzymywać kontakty z kobietami, dlatego stworzyłam „Lawendowy Kapelusz”.

  • Spotykam kobiety w kwiecie wieku, które stają  się niewidzialne, odstawione na boczny tor, bez pasji, nie potrafiące  pogodzić się z syndromem opuszczonego gniazda. Kobiety, które same o sobie mówią – Jestem już stara i nie potrafię rozwiązać swoich problemów. Spotykam również kobiety z ciekawym życiorysem, bogatym doświadczeniem, które nie mają komu tego przekazać.
  • Moją pasją jest współpraca z kobietami. Kobiety potrzebują bezpieczeństwa i dobrej atmosfery; potrzebują wsparcia od życzliwych a postronnych osób. Są też i kobiety, które chciałyby przeżyć jeszcze coś ciekawego lub przekazać swoją wiedzę. .
  • Tymczasem wiele z dojrzałych kobiet obawia się nowoczesnych technologii, samotności i wciąż nie znajduje celu swego życia.

Kobiety mają instynkt opiekowania się i dzielenia. Lubią też się uczyć. „Lawendowy Kapelusz” jest miejscem, gdzie można wpaść jak do dobrej przyjaciółki; pożalić się, pochwalić, zainspirować, otrzymać radę lub jej udzielić. I zadziwić swoje dorosłe dzieci a może i wnuki, że wciąż jesteśmy w formie.

Obecnie żyjemy coraz dłużej. Skoro mamy ten przywilej, dobrze by było żyć pełnią życia a nie wegetować.